مدیریت زمان های مرده در فرودگاه

زمانهای مرده فرودگاه

اگر سفر هوایی یکی از بخش های جدایی ناپذیر زندگی شماست مطمئنا تجربه معطلی های چندین ساعته در فرودگاه را دارید. نداشتن بلیط، بودن در فهرست انتظار پرواز های بعدی و … همگی باعث به وجود آمدن تاخیر های زیادی برای شما در فرودگاه می شود. زمان ارزشمند شما در این شرایط تبدیل به بدترین لحظات شما می شود. باید بنشینید در سالن انتظار و چشم هایتان را بدوزید به تابلوی فرودگاه و هیچ کاری از دستتان بر نمی آید. در دوره ی مدرن باید از هر لحظه ای استفاده کرد، پس ما برای شما پیشنهاد های ویژه ای داریم:

کتاب صوتی، رفتن به دنیای جذاب کتاب ها

اگر تابحال تجربه گوش دادن به کتاب صوتی را ندارید، این پشنهاد را جدی بگیرید. همراهی با قهرمان های داستان و رمان های برتر دنیا بهترین راهکار برای دوری از آلودگی صوتی موجود در فرودگاه هاست. آلودگی های  صوتی که امکان مطالعه کتاب های چاپی را از شما می گیرند. اصلا نگران پیدا کردن این کتاب ها نباشید. این روزها شرکت های بسیاری در ایران دست به تولید کتاب های صوتی زده اند و بهترین آثار جهان در هر زمینه ای را با صداهای کم نظیری منتشر کرده اند. فقط کافیست گشتی در اینترنت بزنید و انواع مختلف کتاب های صوتی را در تلفن های همراه هوشمند و تبلت خود دریافت کنید و در مواقعی مانند انتظار در فرودگاه از دنیای شلوغ دوروبرتان وارد دنیای رویایی و جذاب داستان ها شوید.

نویسنده خودتان باشید.

بسیاری از روانشاسان و رفتار شناسان بر این باورند که نوشتن کمک شایانی برای خالی کردن انسان از انرژی های منفی است. زمانی که در فرودگاه معطل هستید و سرعت عقربه ها برایتان به شدت کند است می توانید با تکه ای کاغذ و یک خودکار یا مداد شروع کنید به نوشتن. توجه داشته باشید که این نوشتن فقط برای خودتان است و چون قرار نیست شخصی مطالعه اش کند به راحتی می توانید هر چه دوست دارید بنویسید. خاطرات، برنامه ریزی آینده، صحبت کردن با خود یا دیگری و از این جمله مسائل می توانند عقربه های ساعت فرودگاه  را به عجله وادارند. پیشنهاد ما به شما استفاده از روش کلاسیک یعنی کاغذ و خودکار است. برای یکبار هم که شده تلفن همراهتان را  از جیبتان خارج نکنید.

با مدیتیشن آرامش از دست رفته را به خود برگردانید.

فکر این که مدیتیشن را باید در مکان و زمان معقول و مناسبی انجام دهید را فراموش کنید. ابتدا پیشنهاد می کنیم موسیقی مورد نیاز این ورزش را در تلفن همراه یا تبلت خود دانلود کنید. سپس نوبت می رسد به نفس های عمیق که می توانید در مقطع های زمانی ده دقیقه ای انجامش دهید. برای مدیتیشن، سعی کنید مکان های خلوت را انتخاب کنید. یکی از بهترین گزینه ها نمازخانه ی فرودگاه ها هستند که اکثر مواقع خلوتند. این نکته را فراموش نکنید که یکی از اصلی ترین نیازهای این ورزش بستن چشم ها هستند، پس قبل از شروع، از همراه یا همسفر خود بخواهید که مسئولیت چمدان یا کیفتان را بر عهده بگیرد و اگر همراهی در سفر نداشتید می توانید مدیتیشن فرودگاهی خود را با چشمان باز انجام دهید.

سینمای شخصی خود را راه بیندازید

در صورتی که اینترنتی با پهنای باند و البته ترافیک کافی دارید می توانید با دیدن فیلم های مختلفی که در بستر وب بارگذاری شده اند از زمان های مرده تان در فرودگاه بهترین استفاده را نمایید. امروزه وبسایت های بسیاری وجود دارند که خدمات تماشای آنلاین فیلم را به بازدید کننده ها ارائه می دهند. در این مورد می توانید روی اینترنتی که فرودگاه در اختیارتان گذاشته است هم حساب باز کنید اما اگر از وای فای های بدون رمز استفاده می کنید مواظب باشید چرا که احتمال سواستفاده از سخت افزار شما (تلفن همراه یا تبلت) وجود دارد.

رقابت کنید چه با خود و چه با دیگران

سرویس اینترنت مجانی فرودگاه فرصت خوبی برای دریافت انواع بازی ها و برنامه هاست. اگر اهل بازی کردن نیستید یک فرصت به خود بدهید. بازی های آفلاین و آنلاین بسیاری وجود دارند که به شما امکان تلاش برای بهبود رکورد خود یا رقابت با دیگر افراد دنیا به شکل آنلاین را می دهد. تجربه نشان داده که بازی کردن بهترین راه برای گذشتن زمان است.

یک مهمانی کوچک برپا کنید.

درست است که غرفه های های فرودگاه ها قیمت های گزافی روی دستتان می گذارند اما همیشگی که نیستند. می توانید در این زمانی که معطل هستید با کمی ولخرجی که گاهی خوب هم هست خودتان را به یک قهوه، چای و یا نوشیدنی دیگری مهمان کنید. اکثر فرودگاه ها مکانی برای آرایش هم دارند. این معطلی دلیل خوبیست که کمی به کارهای آرایشیتان برسید.

بیایید کمی قدم بزنیم

فرودگاه ها پر هستند از مکان و اشخاص مختلف که می شود کمی بینشان چرخید و با پدیده های جدیدی آشنا شد. قبل از شروع حتما نقشه فرودگاه را دانلود کنید و حواستان هم با مسیر هایی که می روید باشد که بتوانید سریعا و بدون استرس به سالن اصلی برگردید. گشت و گذار در غرفه های تجاری فرودگاه هم ایده خوبیست برای گذراندن زمانتان به شرطی که به هر قیمتی دست در جیبتان نکنید.

زمان مناسبی برای خلوت کردن

اگر خیلی وقت هست که با خودتان خلوت نکرده اید حالا بهترین فرصت است. بروید و یک جای دنج و خلوت را پیدا کنید و بنشینید به هر چیزی که دوست دارید فکر کیند. نشستن در جایگاهی که نشست و برخاست هواپیما ها را ببینید بنظر گزینه خیلی خوبی است. پیشنهاد می کنیم حتما تجربه اش کنید.

درباره ی نویسنده

client-photo-1
batool fazeli
software engineer

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید